Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novosvětské Čáry Máry – 28.4. 2007

25. 7. 2007

O čtrnáct dní později jsme se do Dvora Králové vydali znovu. Rexík tentokrát zůstal doma a Cherr čekaly její první „opravdové“ závody. Nejdříve došlo na přeměření, Cherr byla podle očekávání zařazena do kategorie Medium.

Jako první nás čekal Jumping. Po předchozí zkušenosti jsem nevěděla, co mám od Cherr čekat. Bude rychlá jako na cvičáku nebo bude naopak trvat na tom, že jí musím doprovázet u každé překážky? Začátek vypadal rozpačitě, první dvě překážky Cherr zdolala bez problémů, ale třetí oběhla. Naštěstí se nám podařilo překážku opravit a mohly jsme pokračovat dál. Po tomto úvodu  jsem byla přesvědčená, že mě čeká klidný běh. Cherr si to ale rozmyslela a vypálila dopředu tak, jak to ona prostě umí. No, vykolejila mě pořádně, takže jsem úplně zapomněla dávat povely. Ovšem Cherr se rozhodla, že tenhle parkur prostě dokončí  bez ohledu na to, že jí s tím panička moc nepomůže. Běh vpadal vskutku zajímavě, Cherr se řítila vpředu, a když měla pocit, že by to asi chtělo povel, tak se otočila. Jako by se ptala – Paničko tudy? To mě probudilo, takže následovalo buď nadšené – Ano, hop nebo zoufalé nééééé, tadýýýýýý. Vůbec netuším, jak jsme se tímto stylem mohly dostat do cíle a nevyrobit žádnou další chybu. Ale stalo se. A protože se na těchto závodech vyhlašovali pejsci v kategorii A1 zvlášť, Cherr obsadila senzační 3. místo.

Obrazek

Následovala jedničková zkouška. S nelehkým parkurem si Cherr poradila opět skvěle, pouze na houpačku se jí moc nechtělo, takže z toho bylo odmítnutí. I tak jsme složili svoji první zkoušku na výbornou. A když jsme se ve výsledkové listině objevili opět na 3. místě, nemohla jsem věřit vlastním očím.

Obrazek

Závěrečný běh agility byl nejslabší. Přeci jenom byla na Cherr znát únava. Ale i tak jsme s jedním odmítnutím a dvěmi chybami obsadili mezi jedničkovými psy 4. místo.

Tyhle závody byly skutečně kouzelné. Konečně jsem věděla, že se Cherr v agiliťáckém poli neztratí.

Pár hezkých fotek jsme si půjčili od Novosvětských agiliťáků, které najdete tady: http://agilitynovysvet.wz.cz