Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezemice Hop Sem Hop Tam 12.5. 2007

25. 7. 2007

Sezemice jsou menší městečko nedaleko od nás a na jejich závody jsem se opravdu moc těšila. Sezemičtí jsou opravdoví nadšenci, no schválně, kdepak najdete směrovku ke cvičáku hned vedle směrovky k radnici. Pro tyhle závody jsem měla jen jeden cíl. Složit třetí zkoušku na výbornou a v průběhu 14 dní splnit podmínky pro přestup do kategorie A2. Ne, že bych plánovala nějaký brzký přestup, to ne, ale když už se nám tak hezky dařilo. I v Sezemicích se vyhodnocovali jedničky zvlášť. Cherr zaběhla bezchybný jumping s postupovou rychlostí 4,6 m/s. V jedničkách s přehledem zvítězila a co mě potěšilo ještě víc, v celkovém pořadí by obsadila druhé místo.

Jedničkovou zkoušku postavila paní rozhodčí Pánková jednoduchou a běhavou. Cherr jí prolétla opět bez chyby s postupovou rychlostí 4,7 m/s. Vyhrála a splnila mi moje přání o třetí zkoušce na výbornou, takže nejpozději do 12.5. 2007 se budeme muset přesunout do dvojek. Cherr opravdu zářila, dokonce natolik, že si jí (a bohužel i mě) všiml štáb TV NOVA, takže se krátký šot z našeho běhu objevil i v hlavním televizním zpravodajství.

Obrazek

Sotva jsme doběhali, stáhla se nad Sezemicemi mračna a přihnalo se něco, co jsem za sedm let závoděni opravdu nezažila. Hromy, blesky, vichr....snad i nějaká kroupa spadla. Paní rozhodčí byla naštěstí rozumná a závody přerušila, protože v tomhle počasí se opravdu regulerně běhat nedalo. Ostatně všichni jsme měli dost práce s tím, aby nám neulétla střecha nad hlavou (oni ty párty stany moc nevydrží). Ta naše měla opravdu na mále, nakonec někdo přišel na spásný nápad, sundali jsme altán o patro dolů a krčili se pod ním jak hříbečci. Mělo to dvě výhody, na nás nepršelo a altán přežil bez úhony. A Cherr? Ta si lebedila zavřená v boudičce a co se děje venku jí moc nezajímalo. Nakonec se přece vyčasilo a mohlo se pokračovat. Po zbytek dne už bylo počasí aprílové. Jak pravila paní rozhodčí, kromě sněhu jsme zažili naprosto vše.

V Agility běhu jsme se bohužel diskvalifikovaly, ale co si budeme povídat, dvě první místa nám přece bohatě stačí.

Obrazek

I Sezemiční se blýskli nádhernými fotkami, více o nich najdete na http://www.agility.tym.cz/