Jdi na obsah Jdi na menu
 


Top Cup Hradec Králové 1.5. 2007

25. 7. 2007

Hned následující úterý – ve státní svátek se konaly závody na domácí půdě. Top Cup jsou  prestižní závody a nebýt toho, že se konaly „doma“ nikdy bych se na ně nepřihlásila. Přiznám se, že ve mě byla malá dušička, tolik závodníků zvučných jmen a my, kteří jsme si v sobotu odbyly svoji premiéru. Navíc závody pískal belgický rozhodčí, takže ostuda mohla být v pravdě mezinárodní. Ale dala jsem se na vojnu, tak bylo třeba bojovat.

Na Top cupu se běhá trochu jinak, než na normálních závodech. Na běžných závodech běží každý závodník 3 běhy, u Top Cupu je to jinak. Nejdřív se běhá zkouška, po ní agility a na závěr běží nejlepší týmy finále. Do finále se kvalifikují první 3 týmy ze zkoušek a dalších 20 bezchybných týmů z běhu agility.  Pro ostatní závody končí.

Začínali jsme zkouškou. Cherr předvedla moc hezký výkon. Jen si neodpustila jeden větší oblouček (no spíš megaoblouk až k pásce). Dost mě to překvapilo, protože Cherr nepatří k těm psům, kteří by opouštěly parkur bez paničky. Vysvětlení přišlo po doběhu. Kamarádi mi prozradili, že Cherr zaujal jeden z účastníků svačící voňavý řízek. Co ona ještě při tom běhání nestihne sledovat. Naštěstí tenhle výlet přišel v místě, kde se takřka nic nedělo, takže nebyl hodnocen ani jako odmítnutí. Byla to  první bezchybná zkouška, druhá zkouška na výbornou a navíc 2. místo a tudíž kvalifikace do finále.

Obrazek

K běhu agility jsem už ani nastoupit nemusela, ale kdo by si nechal ujít parkur postavený rozhodčím nominovaným na posuzování mistrovství světa. A parkur byl vskutku „vypečený“, už proto, že pan rozhodčí zařadil doprostřed překážku zvanou stůl, která se na dnešních parkurech moc nevyskytuje. Někteří psi, včetně Cherr, jí viděly poprvé v životě. Agility běh jsem pojala vysloveně tréningově. Snažila jsem si vyzkoušet některé odvážnější způsoby vedení Cherr a ne vždy mi to úplně vyšlo. Na umístění jsem se raději nedívala, o něj už stejně nešlo.

Obrazek

A došlo na finále. Výkon, který Cherr předvedla byl výkonem z říše snů. Byla rychlá, přesná, reagovala ve zlomku sekundy. Celou velmi náročnou trať prošla bez jediného zaváhání až na.....  Poslední dvě překážky parkuru tvořila kladina následována cílovou skokovkou. Belgický rozhodčí byl na zony .... no jako pes, takže jsem Cherr zastavila na zóně a.... Stačila chvilka nepozornosti, únava z dlouhého dne, ztráta koncentrace, co já vím. Vyslala jsem Cherr na poslední překážku, ale bohužel jsem se při tom stočila na opačnou stranu. Cherr zareagovala přesně, překážku oběhla a skočila z druhé strany. V publiku to jen zašumělo – diskvalifikace bezchybného běhu na poslední překážce. Nechci domýšlet, na jakém místě by jsme skončily kdyby... Ale na kdyby se v agility nehraje. Upřímně řečeno, tahle diskvalifikace ani moc nebolela, Cherr opět dokázala, že se s ní bude muset počítat a ostudu si rozhodně neudělala.

Krásné fotky jsou ze stránek Agility klubu Hradec Králové http://www.agility.hukot.cz/