Jdi na obsah Jdi na menu
 


3x Jumping Hradec Králové 4.4. 2009

6. 5. 2009

V prvním dubnovém víkendu jsme se opět vrátili do Hradce na jízdárnu. Tentokrát už ven. Čekalo nás krásné, skoro letní počasí a tři jumpingové parkury.  Na tyhle závody s námi jel i Rex a neměl to chudák vůbec jednoduché. Parkury pro veterány se prohlížely společně s kategorií medium. To byla pro mě ta nejhorší možnost. Cherry i Rex mají totiž naprosto odlišné vedení. Tam, kde Cherr mohu vyslat vpřed, musím zpravidla Rexovi pomoci. Tam kde Cherr přebíhám za zády, u Rexe točím na čelo. Není divu, že jsem občas v parkurech ztrácela . Rex odběhl tři pěkné bezchybné parkury, i když v některých byl penalizován za čas. Aby ne, protože byl jediný veterán ve small, konkurenci mu dělali veteráni large. S jejich časy se jeho krátké nožičky opravdu rovnat nemohly.

Běhání se Cherr bylo také veselé. Čtrnáct dní před závody háravá Cherr pravděpodobně chytla střevní virózu. Nebyly jsme jedinými pacienty našeho veterináře s krvavým průjmem a zvracením. Své asi sehrálo i probíhající hárání a Cherr strávila týden na antibiotikách. I když vypadala, že není zdravějšího psa a ani pan doktor neviděl důvod proč by závodit neměla, na těchto závodech prostě nebyla v optimální kondici. Což o to, běhala jak o život, ale únava si vybrala svoji daň v podobě horší pozornosti. Pravda, první běh jsem Cherr pokazila tak trochu já. Poslala jsem Cherr do tunelu a rozhodla jsem si pro přeběh před poslední překážkou.  Zvolila jsem francouzkou otočku, jenže Cherr si z tunelu všimla, že jsem zády, vyběhla a skočila překážku, na kterou jsem mířila – diskvalifikace na poslední překážce.

Obrazek

Následující běh byl záludný. Střední část se šla dvakrát velmi podobně s tím, že nejdříve se stahovalo doleva na slalom a při druhém kolečku se šlo rovně do tunelu. Asi nemusím říkat, že spousta psů končila v diskvalifikací v tunelu hned při prvním kole – vždyť on tak lákal. Se Cherr se nám stažení do slalomu podařilo na jedničku. Cherr krásně sama naběhla a i následující technickou pasáž jsme zvládly opravdu hezky. Následovalo druhé kolo a já čekala, že Cherr vypálí do tunelu. Bohužel ne, Cherr se rozhodla i podruhé pro slalom. Nicméně i s tímto zaváháním to byl moc hezký běh.

Obrazek

Závěrečný běh už měl být podle paní rozhodčí na radost. Ovšem kombinace tří tunelů za sebou a z toho ještě dva rovně, to je pro mne kombinace takřka smrtící. Pravda, byl to jediný ze tří parkurů, který jsme se Cherr dokončily, ale z těch tří to byl parkur , který se nám povedl nejméně. Tak to prostě někdy chodí.  Na Cherr už byla znát únava, tak jsme ani nečekali na vyhlašování a vyrazili k domovu. Ještě, že jsme to měli kousek.

Obrazek

A jako bonus máme spoustu krásných fotek od Kristíny Hejdukové. Moc děkujeme, protože vyfotit Cherr není vůbec jednoduché.

Další fotky převážně šeltiček najdete na http://www.sheltie-foto.ic.cz/