Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agility podzim 2008

30. 1. 2009

Po závodech v Opatovicích jsme se Cherr vyrazili za ženichem, nádherným a správně praštěným zlatým psem. Tedy, to jsem si myslela já. Cherr byla při pohledu na nápadníka o poznání vlažnější a do nějakých milostných hrátek se jí vůbec nechtělo. A u toho zůstalo. Asi jsme nepřijeli v ten správný den nebo se Cherr prostě rozhodla, že je na miminka ještě brzo. Sice jsme s trochou naděje ještě čekali, jestli štěňátka přeci jen nebudou, ale za měsíc  nám ultrazvuk prozradil, že opravdu ne. Tak to zkusíme za rok a budeme doufat, že Cherr bude naladěna lépe.

Když bylo jasné, že štěňátka nebudou, neváhala jsem a přihlásila jsem se na závody do Dubence, které byly spojené i se speciálním závodem šeltií. Počasí vypadalo nevlídně, ale nakonec vydrželo cělý den nepršet, což všichni přítomní opravdu ocenili.

Úvodní jumping ani následující agility nám příliš nevyšel, přeci jenom bylo znát, že jsme nějakou dobu netrénovaly. Takže v jumpingu Cherr udělala dvě chyby a v agility jsem pro změnu já zvolila špatnou strategii, takže disk.

Chuť jsme si spravili až v následující zkoušce, kterou Cherr zvládla nejen bez chyby, ale i v nejrychlejším čase – je to její druhá A2 zkouška složená na výbornou do třetího (vlastně na prvním :-)) místě.

Nakonec jsme si zaběhli ještě krásně lehoučký speciální jumping určený pouze pro kolie a šeltie. I ten se Cherr povedl a dokončila jej na třetím místě mezi small i medium šeltičkami. Bohužel, vzhledem k diskvalifikaci v agility běhu naděje na součet nebyla.

 

Zlatá překážka

Posledními závody v letošním roce byla již tradiční domácí Zlatá překážka. Letos jubilejní desátý ročník.  Prostorná hala, dva parkury, perfektní organizace a také koberec – to je Zlatá překážka. Pro Cherr to bylo setkání s kobercem téměř po roce, tak jsem byla zvědavá, jak si s poněkud klouzavým povrchem poradí. Přeci jenom, její razantní styl běhu jí na koberci komplikuje život.

Závody začaly v sobotu zkouškou A2. Nepatřila k nejjednodušším, ale Cherr se opravdu povedla. Byla přesná a rychlá. Bohužel, koberec si tady vybral svoji daň v podobě spadlé tyčky.

Následující agility dopadlo podobně. Cherr předvedla opravdu velmi pěkný a soustředěný běh, bohužel jedna shozená laťka jí odsunula z druhého až na deváté místo.

Video tohoto jinak povedeného běhu můžete vidět zde:

http://www.youtube.com/watch?v=gT9J4GpcOYw&feature=channel_page

Jumping Cherr opět zvládla bravurně, ale osudným se jí stal dvojskok. Tuhle překážku příliš netrénujeme, takže opět jedna shozená laťka.

Na závěr jsme se zúčastnili i závodu družstev – letos se odemykala zima a strojil stromeček. Zdařilo se, v neděli ráno jsme opět vyhrabávali auto ze závěje.

Ačkoliv se nám nepodařilo získat ani jedno umístění „na bedně“ já byla spokojená. Všechny běhy byly velmi hezké, Cherr perfektně reagovala a psovi, který na běhání na koberci není zvyklý prostě sem tam nějaká ta tyčka spadne.

I v neděli program začínal A2 zkouškou. Cherr se po ránu příliš netvářila, pravděpodobně si projevila i změna granulí, které jsem provedla pád dní před tím, nebyla to prostě ona. Když jsem sekvenci před slalomem poněkud překombinovala vyústilo to v odmítnutí. Pak ještě přidala jednu shozenou laťku a bylo po nadějích.  Pomalu jsem se smiřovala s tím, že tentokráte pojedeme domů opravdu bez umístění. To se nám totiž ještě nestalo, stejně tak jako to, abychom doběhly polně všechny běhy bez diskvalifikace.Cherr si zatím na každých závodech vybrala i slabší chvilky a já jen čekala kdy přijdou.

Ostatně, pohled na agility běh mi dával za pravdu. Les skoček před áčkem, kterým bylo potřeba nejdřív několikrát projít, než se pes na to áčko konečně dostal mi dával za pravdu. Jenže Cherr si to nemyslela. Převedla neuvěřitelně soustředěný bezchybný výkon, který nás vynesl na druhé místo. Na první jsem ztrácely neuvěřitelné 4 setiny sekundy (jo, jo, kdybych v radosti z toho, že jsme úspěšně minuly áčko stáhla včas Cherr do slalomu mohlo to být ještě lepší :-)). Radost byla pochopitelně obrovská.

http://www.youtube.com/watch?v=xVQ6DK8-7KE&feature=channel_page

Při pohledu na závěrečný jumping jsem poznamenala, že mě chce rozhodčí zabít. Rovinka přes celý parkur, kombinace dvou rovných tunelů, to jsou prvky, které u mě v přílišné oblibě nejsou.Do rychlého běžce mám daleko a pokud se mi na takovémhle parkuru podaří Cherr uřídit, lovím po doběhu plíce ještě notnou dobu. Navíc nás zpravidla předběhnou rychlonozí psovodi, kteří svého psa táhnou, u nás si to musí odtáhnout Cherr sama. 

Nakonec nám běh vyšel nad očekávání dobře. Cherr krásně zvládla nelehký náběh do slalomu, já si zas oddechla, když bez povšimnutí minula nastraženou skočku za slalomem a zaplula do tunelu. Vyjímečně jsem trochu oželela náskok (rovinky přece umíme) a pomohla jsem Cherr při výběhu z tunelu.  Rovinku zvládla bravurně, stejně tak dva tunely po sobě. A pak už jen rovinka do cíle a další bezchybný běh.  V nejrychlejším čase, takže první místo.  Musím říct, že jsem nevěřila vlastním očím. Opět to bylo těsné vítězství, ale nikdy bych nevěřila, že zrovna my můžeme být zrovna na tomto typu parkuru nejrychlejší.

http://www.youtube.com/watch?v=G1td4CfxA2A&feature=channel_page

Vše nakonec korunovalo ještě druhé místo v součtu kategorie A2 a mě těší, že na druhé místo bychom dosáhli i v konkurenci všech medium týmů.

Opravdu krásné zakončení letošní sezony. Navíc Cherr poprvé dokázala na závodech zaběhnout všech 6 běhů. Nádhera.