Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hradecké hopkání 9.9. 2007

23. 10. 2007

Letos jsme se po dlouhé době odhodlali uspořádat závody i na našem domovském cvičáku. Protože máme mezi sebou hodně šikovných nováčků, rozhodli jsme se uspořádat závody neoficiální,  na kterých by si mohli zazávodit všichni, kdo si na ty opravdové závody ještě netroufají nebo se jim na těch velkých závodech zatím příliš nedaří. Byly vypsány kategorie pro štěňátka, dosud nezávodící pejsky i pro ty, kdo ještě nemají splněny podmínky pro přestup do dvojek. Nezapomněly jsme ani na veterány. Pro všechny bez rozdílu byla pak určena závěrečná hra, které se mohli zúčastnit i pokročilí pejskové.

Protože Cherr měla za sebou sobotní úspěšné závody v Nymburce, nechala jsem jí doma odpočívat a vyrazila jsem pouze s veteránem Rexem. Rexík se moc snažil, bylo vidět, jakou radost ze závodění stále má, ale to by nebyl Rex, aby neskočil alespoň zonu na kladině. Je to filuta, přesně ví, kdy jsou závody a nenechá se zmást ani prostředím domácího cvičáku. V tréninku pochopitelně kladinu sbíhá ukázkově, protože ví, že ho na konci čeká odměna. A pochopitelně také ví, že na závodech bude odměna až v cíli. I tak jsme nakonec skončili na krásném druhém místě a Rexík si závody opravdu  užil.

Obrazek

Protože z těchto závodů žádnou fotku nemám, tak alespoň tahle. Jak je vidět, Rex prostě chvíli neposedí.

Odpoledne došla řada i na Cherr, kterou mi mezitím manžel dovedl. A rozhodně nelitoval. Do závěrečné hry jsem nastoupila jen se Cherr. Hra spočívala v tom, přeskákat v časovém limitu jedné minuty co nejvíce skoček v libovolném pořadí. Může se to zdát jednoduché, ale minuta na parkuru je opravdu hodně dlouhá doba, vždyť běžná agility parkur se dá zvládnout v čase kolem 25 vteřin. I proto jsem Rexíka nechala odpočívat a na trať jsem se vydala s odpočatou Cherr. Nezklamala a i když jsem ke konci limitu už sotva stačila navigovat, překonala nejvíc skokovek ze všech a vyhrála. Vyhranou třešňovici si manžel moc pochvaluje :-).

Závody se opravdu povedly, byla rozdána spousta cen a snad nikdo neodešel s prázdnou. Doufám, že jsme alespoň některým dodali odvahu, zkusit opravdové závody.