Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jičín 1.5. 2009

6. 5. 2009

Na závody do Jičína jsem se vypravila po několika letech. S Rexem jsme sem jezdili pravidelně a i jemu se zde dařilo.  Sponzorem těchto závodů byla Purina Proplan. U prezence dostal každý závodník stravenku. Pochopitelně ne pro sebe, ale pro psa :-) a u stánku Puriny si pak mohl vybrat granule dle svého gusta. Moc dobrý nápad, Cherr losos opravdu chutná.

Je pravda, že když jsem viděla, jak Alice Glocknerová staví na parkuru jeden tunel za druhým opět jsem jí podezřívala z toho, že se mě pokouší zabít. Rovné tunely opravdu nemám ráda :-). Ovšem nakonec  se ukázalo, že strach byl předčasný. Parkury se nakonec ukázaly prostorné, běhavé a vůbec velmi příjemné. I ve zkouškách jsem měla pocit, že jednička je skutečně jedničkou. Krásný parkur, který se dal bez problémů zaběhnout s rychlým psem, ale pomalého neznechutil. Dvojkový 191 metrů dlouhý parkur sice vypadal vražedně, ale i on se dal  uběhnout a člověku to ani nepřišlo. I trojkový parkur měl svoji obtížnost. Rozlišovačka tunel x slalom rozhodně nepatřila k nejlehčím, ale i tenhle parkur se dal zaběhnout krásně plynule.

Obrazek

V úvodním Jumpu si Cherr na začátku sice udělala malý výlet. To je tak, když pořád trénujete vysílačky od sebe, ale pak už šla bez jakéhokoliv zaváhání a jumping vyhrála.

I v následující zkoušce měla Cherr jeden výlet. Stažení kolem bočnice nám stále úplně nejde, ale ani tady se nenašel nikdo rychlejší. Další bezchybná běh a další první místo.

Obrazek

Do běhu agility jsem už nastupovala s klidem. Jen málokdy se mi podaří soustředit natolik, abych doběhla všechny tři běhy a tři čisté běhy jsem na závodech nezaběhla nikdy. Jenže první máj v Jičíně byl prostě jiný. I poslední běh Cherr zvládla čistě a z těch tří byl podle mého dokonce nejpovedenější. Tentokrát z toho bylo „až“ druhé místo a pro nás životní výsledek.

Videa z jumpingu a zkoušky naleznete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=cv6bn36WdRI&feature=channel_page

Poslední běh se bohužel páníčkovi nepodařilo natočit, tak nám prostě musíte věřit, že byl nejlepší.

 

Pak už nezbývalo než posbírat hromadu cen nejen od Puriny a vrazit k domovu.

Obrazek

 Obrazek

 

Jumping MA                                                           Zkouška MA2

ObrazekObrazek

Agility MA                                                               

Krásné fotky nejen z vyhlášení jsou ze stránek ZKO Jičín

http://www.zkojicin.cz