Jdi na obsah Jdi na menu
 


OPSION 002 - 7.-8.2. 2009

6. 5. 2009

Na zimní Opsion jsem se po loňské zkušenosti moc těšila. Zázemí ve Svatoňovicích bylo perfektní, tak jsem se chystala, že letos vyrazím opět. Jenže, zázemí ve Svatoňovicích nedopadlo a pořadatelé vybrali jezdeckou halu nedaleko Dvora Králové. Když jsem se ujistila, že hala opravdu není vytápěná, (kdo by to taky čekal, že?) usoudila jsem, že nemusím být u všeho a přihlášku vzdala. Jaké bylo moje překvapení, když jsem někdy v lednu otevřela termínový kalendář a přečetla si – místo konání jízdárna Hradec Králové.  Majitel haly u Dvořa pořadatele doslova a do písmene vypekl a po několikeré změně termínu jim zamluvenou halu zrušil pro jistotu úplně, proto nastalo stěhování do Hradce.  Skutečnost, že závody budu mít takřka u nosu pochopitelně změnily můj názor. Mrznout ve Dvoře – nikdy, v Hradci klidně :-), a protože se kvůli změně termínu uvolnila i nějaká ta místa, okamžitě jsem se přihlásila. Žádné velké výsledky jsem nečekala, zima nám nepřála a Cherr pořádně trénovala na podzim.  A bylo to znát. Rozhodčí Spolek stavěl velmi zajímavé parkury, jen pro nerozběhané psy byly trochu náročné. Nebyla jsem sama, kdo musel krotit šílené zvíře, které bylo tak nadšené z toho, že konečně opět vidí překážky, že mu bylo naprosto jedno, kam běží a co skáče.  Náš výsledek tomu odpovídal. První dva běhy disk. Závěrečné agility jsme sice doběhli, ale Cherr bohužel doskočila zónu na áčku (nemůžu se zlobit, naposledy ho viděla na Zlaté překážce), což nás připravilo o umístění na stupních vítězů.  Ale i 6. místo potěšilo, protože pro nás znamenalo další kvalifikační umístění pro Mistrovství republiky.

Neděle začala velmi podobně jako sobota, jen s tím rozdílem, že sobotní krásné slunečné počasí vystřídala zima a vytrvalý déšť chvílemi i se sněhem.  První běh Cherr odběhla opravdu hodně „zvesela“, diskvalifikováni bychom byly tak 4x :-), ale o náročnosti parkuru svědčí i to, že z M psů čistě nedoběhl vůbec nikdo. V následující zkoušce jsme se se Cherr přeci jenom našly. Náš běh měl do ideálu daleko, ale byl bezchybný a stačil na druhé místo za podstatně přesnějším Montíkem. Závěrečný běh – opět diskvalifikace.  Ale jinak jsem si v každém běhu našla i pozitivní věci, Cherr běhala s chutí, neuvěřitelným nadšením a byl to prostě takový hezký zimní trénink.

Přiznávám se, že jsem se původně obávala povrchu haly. Ještě z dob Zlaté překážky jsem si pamatovala hluboké piliny ve kterých se skoro nedalo běhat. Ale povrch opravdu velmi příjemně překvapil. Krásná směs písku a pilin tvořila naprosto ideální povrch pro psí běhání. Nikdo se nebořil a pro psí klouby byl tenhle povrch naprosto ideální. I proto jsem se začala pídit po tom, zdali by se přeci jenom nenašlo místečko na Opsion 02, který se měl konat za měsíc. Jenže všechno bylo stejně jinak. I když se nakonec přeci jenou nějaká ta místa uvolnila, musela jsem tyhle závody s těžkým srdcem vzdát. Chřipka je prevít a já byla nakonec ráda, že jsem přihlášená nebyla.

Fotky ani videa bohužel nemáme. Páníčka kameramana jsme tentokrát nechaly doma.