Jdi na obsah Jdi na menu
 


Royal Cup Nymburk 25.4. 209

6. 5. 2009

Na závody do Nymburka jsme vyrazili už po třetí. Letos se k nám přidala i Marcela s Bonnie. Původní rozhodnutí  jet do Nymburka naším autem jsme ráno přehodnotili a operativně přesedli do Marcelina Fordu, který disponoval dálniční známkou. Po dálnici to bude přeci rychlejší. Pravda, cesta do Nymburka ubíhala opravdu rychle, jenže sotva jsme zajeli na parkoviště u cvičáku, motor zhasl a z pod kapoty se vyvalil hustý dým.  Ale alespoň nás to zlaté autíčko dovezlo až na místo, takže stačilo nepojízdné auto zatlačit na parkovací místo a jít se usadit k parkuru. Nic jiného se stejně nedalo dělat.

V úvodním jumpingu jsem si velké naděje nedávala. Netušila jsem, jak zvládnu sekvenci po tunelu, tušila jsem, že tam prostě nestihnu být včas. Naštěstí Cherr vyběhla z tunelu a než se zorientovala, stihla jsem se přemístit tam, kde jsme měla být, takže jsme parkur zvládli bez chyby. Čekala jsem, že nás časová ztráta za tunelem přeci jenom nějaké to místo bude stát, ale nikdo rychlejší se nenašel, takže po loňském třetím místě jsme letos jumping vyhrály.

I následující zkoušku Cherr zaběhla velmi hezky, zvlášť když jsem před závěrečnými skokovkami sice krásně zvládla stažení před velmi zákeřně narafičeným áčkem, ale nějak mi nedošlo, že tak nestihnu být u dvou skokovek vedoucích do cíle. Naštěstí Cherr velmi rychle pochopila a cílem probíhala ve chvíli, kdy jsem se já blížila k první z nich. Je to moje zlatíčko. Radovala jsem se z čistého běhu, ale ohlásili nám jednu chybu. Nijak jsem to neřešila, na parkuru si člověk všeho nevšimne, ale ani doma u videa jsem chybu neodhalila. Kdo ví, možná zaúřadoval vítr, který celý den foukal, možná jsme opravdu něco přehlédli. Ale běh to byl moc hezký, tak proč se s ním nepochlubit.

Video všech tří běhů naleznete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=TEFAl2KHtbo

I závěrečný běh agility se nám celkem povedl. Jen jsem trochu nezvládla otočku a Cherr vyvedla mimo ideální stopu, takže odmítnutí. Ale jinak jsem byla spokojená.

Pak už zbývalo jen počkat na vyhlášení, naložit do auta pohár a 15 kg Royalu, připnout Fordíka na lano a nechat se odtáhnout zpět domů.  No, byl to trochu dobrodružný  výlet.

 Obrazek

Obrazek

 

 Cherry a její trofej

Pro milovníky špiců tu mám ještě jeden bonus. Vlčí špice na parkurech není vidět často a tenhle je opravdu moc šikovný.

http://www.youtube.com/watch?v=C2tD5-v0RUk&feature=channel_page