Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychnov nad Kněžnou 16.5. 2009

9. 6. 2009

Závody v Rychnově nad Kněžnou a do třetice jako rozhodčí Alice Glocknerová.  V úvodním jumpingu jsem už při prohlídce viděla pro nás krizové místo. Těsné stažení podle tunelu. Bylo mi jasné, že je poměrně pravděpodobné, že Cherr  vyběhne z tunelu do oblouku a přidá si narafičený kurh. Tušení mě nezklamalo, Cherr opravdu skončila diskvalifikací v kruhu a já si opět uvědomila, jak moc je špatně při stahování psa jen stát na místě a křičet. Kdybych se hnula....  Ano, na tohle si budu muset opravdu začít dávat pozor.

Obrazek

Dvojkovou zkoušku Cherr zvládla velmi hezky – až na nám už známý náběh do slalomu. Opět druhá mezera. Ale i tak poměrně slušný čas a druhé místo.

Obrazek

Na závěrečné agility bude asi hodně závodníků dlouho vzpomínat.  O jeho náročnosti svědčí i to, že v kategorii Large dokončil parkur bez chyby  jen jediný tým.  Úvodní kombinace, kdy bylo potřeba psa po stažení z áčka vytlačit od tunelu, byla pro spoustu týmů smrtící. Cherr mi udělala obrovskou radost, když celou sekvenci krásně zvládla, přidala hezký náběh do slalomu i stažení po něm. Jenže pak si vybrala slabou chvilku. Pravděpodobně jsem se v rovince trochu dřív hnula, Cherr se stáhla, oběhla skočku a skočila jí z druhé strany. Škoda, ty nejtěžší pasáže parkuru zvládla opravdu s přehledem a diskvalifikujeme se na rovince. Ale to se prostě stává a i tak mám z tohoto parkuru dobrý pocit. Byla to výzva, tak snad někdy příště.

Obrazek

Fotky od Davida Merty jsem si půjčila ze stránek agility Rychnov nad Kněžnou

http://www.agilityrk.org/