Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezemice 9.5. 2009

9. 6. 2009

Závody v Sezemicích patří k těm, na které člověk velmi rád jezdí. Příjemné prostředí, zkušení a pohodoví organizátoři, krásné ceny zaručují, že zde bude vždy plno. Však jsem si zahájení přihlašování taky velmi pečlivě hlídala. A dobře jsem udělala, letos se startovní listina zaplnila snad během jednoho dne od vydání propozic.  A protože to do Sezemic máme opravdu kousek, vyrazil s námi závodit i Rex.

Rexík odběhl dva velmi pěkné běhy, které byly oceněny pohárkem a medailí. A to to se mnou nemá hoch vůbec jednoduché.  Za tu dobu, co závodím s Cherr jsem trochu odvykla těsnému vedení se spoustou otoček na čelo, takže se zpravidla Rexovi na parkuru příšerně pletu. Ale je to starý mazák, tak si s tím nějak poradí. Díky Báře Ulrychové máme i spoustu nádherných fotek. Tímto jí chci ještě jednou poděkovat za ochotu, že nám fotky vypálili v plné kvalitě na CD. Ve velikosti A3 vypadají opravdu impozantně. No, uznejte sami, takhle vypadá skoro 11 letý pes.

ObrazekObrazek

 

Obrazek

Tuhle fotku já osobně nazývám Pomsta organizátorům. Proč? Když jsem vloni Rexe přihlásila do Sezemic poprvé jako veterána, hlásili mi, že kvůli nám museli převrtat všechny překážky, aby ten můj důchodce měl laťku dostatečně nízko. No a on se jim takhle odvděčí :-), skáče někde u velikosti Medium. Rošťák, do skákání normálních Small se mu už totiž vůbec nechce.

 

A co Cherry? Úvodní jumping jsme zahájili shozenou laťkou a následně nám nevyšel náběh do slalomu.  Nevím proč, ale Cherr , která má jinak opravdu hezké slalomy prostě nezvládá lehce posunutý náběh do slalomu zleva. Pravidelně končí ve druhé mezeře. To byl i tento případ, takže zbytek běhu jsme si doběhly spíš tréninkově.

Obrazek

Následující dvojková zkouška nebyla příliš obsazená. Alice Glocknerová se mě opět rozhodla vyzkoušet ze slalomu. Opět stejný náběh jako v jumpu a opět se stejným výsledkem.  Navíc v závěru trati Cherr ještě naprosto ignorovala zonu na kladině. Skončit na druhém místě s 10 trestnými body, to opravdu není nic, čím bych se chtěla chlubit.

Obrazek

Do závěrečného  agilty jsem nastupovala s cílem, zastavit Cherr na kladině. Skákání přes zóny jí opravdu trpět nehodlám.  Alice tentokrát postavila o poznání těžší parkur, hlavně náběh do slalomu byl poměrně obtížný, jenže takový nám už příliš nevadí. A Cherr šla jako hodinky, rychle a přesně. Na kladině sice asi přemýšlela o tom, že jí opět urychlí, ale můj řev byl dostatečně výmluvný, takže zastavila a hezky došla až na zónu. I přes tohle zdržení byl náš čas absolutně nejrychlejší. Dokonce by na nás nestačili ani Large psi (tedy ti, co parkur dokončili).

Na jumping Rexe a agility Cherry se můžete podívat zde:

http://www.youtube.com/watch?v=ZKb5vc7FQHk&feature=channel_page

Autorkou všech fotek je Bára Ulrychová. Její stránky se spoustou krásných fotek naleznete zde: www.elisblue.wz.cz