Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody Nymburk 8.9. 2007

23. 10. 2007

Závody v Nymburce pro nás byly trochu krokem do neznáma. Od jara jsme závodili téměř na domácí půdě, z Východních Čech jsme se moc nevzdalovali, takže téměř na každých závodech jsme potkávali staré známé tváře, mnohdy stejné, jaké jsem znala ze závodění s Rexem. Nymburk byla změna, startovní pole čítalo řadu jmen, která jsem buď neznala vůbec a pokud jsem je znala, tak pouze z doslechu.

V Nymburce nás přivítalo dosti pošmourné počasí, ale předpovědi meteorologů, které slibovaly vytrvalý déšť se naštěstí nenaplnily a počasí celkem šlo.

Nejdříve nás čekal jumping. Trať nepatřila k nejlehčím, ale Cherr si s ní poradila na výbornou. Pár setinek jsme sice ztratili v závěru, kdy se vydala směrem k tunelu, který nebyl v kurzu, ale byl na ráně. Naštěstí se mi Cherr podařilo odvolat včas, takže tento výlet znamenal jen minimální časovou ztrátu v osobním rekordu s postupovou rychlostí 4,97 m/s. Pak už nezbývalo než čekat, jak se bude dařit ostatním. Přiznám se, že vzhledem k tomu, že ve startovním poli byla spousta dvojek a  několik A3 psů, jsem v úspěch moc nedoufala. Jenže,  i po odběhnutí všech A2 psů jsme byly stále na prvním místě. Nakonec nás dva trojkoví psi předběhli, ale radost ze třetího místa byla obrovská.

Jedničková zkouška se Cherr taky vydařila. Neudělala jedinou chybičku a zaslouženě vyhrála. Fotku jsem si půjčila ze stránek nymburských agiliťáků, takhle povedená fotka se na stupních jen tak nepodaří.

Obrazek

V závěrečném běhu agility se pan rozhodčí doslova vyřádil. Už když jsme pozorovali rozmístění překážek a odhadovali, kudy asi  bylo vidět, že procházka růžovou zahradou to rozhodně nebude. Ovšem, když byla rozdána čísla, předčil parkur veškerá naše očekávání. jednoduše řečeno, byl ještě složitější, než jsme čekali – pasti i pastičky takřka na každém rohu. Cherr mě moc mile překvapila. Dvě třetiny opravdu náročné trati šla jako opravdový profík. Otočky, složité náběhy, nic jí nedělalo problém. Nakonec jsme se i my do jedné pastičky chytly. Po dost složité sekvenci  následovaly dva tunely za sebou, což vždycky značí menší problém. Cherr neuvěřitelně zrychlí a já nestíhám. Navíc následná skokovka byla dost z úhlu a já věděla, že pokud nebudu poblíž, Cherr nemá šanci, najít si jí sama. Takže jsem odnavigovala Cherr na skokovku před tunely a vytrazila kupředu, abych si udělala jakýs takýs náskok. Počítala jsem s tím, že mě bude Cherr následovat. Následovala, jenže po druhé straně, než jsem si myslela. Ve chvíli, kdy jsem si toho všimla, právě vybíhala na áčko. Takže diskvalifikace. Ale ani ta nic nemění na tom, že jsem z tohoto běhu byla a stále jsem opravdu nadšená. To co předvedla bylo opravdu úžasné.